Praca zdalna. Jak zacząć szybko i efektywnie

praca zdalna jak zacząć

W ostatnim czasie praca zdalna jest już  nie tylko modą, ale i swego rodzaju przymusem. Chcemy Ci pomóc odnaleźć się w obecnej sytuacji, abyś sprawnie przeszedł na tryb pracy z domu. Pokażemy co może wpływać na jej efektywność oraz jak dobrać odpowiedni sprzęt i rozwiązać problem „rozpraszaczy”.

Na ratunek, w walce o efektywność.

Kiedy wszyscy zadają sobie pytanie „jak zacząć?”, my idziemy o krok dalej i podpowiadamy co będzie Ci potrzebne, aby zacząć szybko. Zakładamy, że posiadasz niewiele miejsca na swój kąt do pracy, a siedzenie przy stole w kuchni zaczęło już przeszkadzać innym domownikom. Kanapa w salonie, z laptopem na Twoich kolanach, nie budzi już tak miłych skojarzeń jak na początku. Jeśli posiadasz własny gabinet i dużo miejsca możesz nie czytać dalej. Kliknij poniżej i zobacz co dla Ciebie mamy.

Zobacz meble do Gabinetu Zobacz meble do Biura praca w domu jak zacząć

Niewielkie Biurko

Przy takich założeniach listę potrzebnych rzeczy należy zniwelować do minimum. Tym bardziej, że chcesz przecież szybko zacząć.
Podstawą zatem niech będzie biurko z niewielkim blatem. Pomieści laptopa lub płaski, nowoczesny monitor, ale nie będzie zajmował dużo miejsca w pomieszczeniu, które zwykle nie jest biurem. Z dodatkowymi szufladami lub schowkami, które dodatkowo oszczędzą miejsce i sprawią, że najpotrzebniejsze rzeczy zawsze będą pod ręką. Biurko powinno mieć sporo miejsca pod blatem, aby z łatwością wsunąć krzesło czy postawić PC.Szybka dostawa i dostępność produktu jest równie kluczowa. Neutralna kolorystyka pomoże dopasować mebel do każdego pomieszczenia.Tylko skąd wziąć takie biurko, które sprawdzi się u Ciebie? Poniżej kilka naszych propozycji.

Essential 2

biurko Kup Teraz

Essential

biurko Kup Teraz

Essential 3

biurko Kup Teraz

Kento 2

biurko Kup Teraz

Gdzie usiąść?

Krzesło, które wybierzesz powinno być przede wszystkim niewielkie gabarytowo. Łatwo wtedy schować je pod biurkiem. Drugim aspektem, który warto rozważyć, jest wygoda i mobilność krzesła. Jeśli masz w planach siedzieć przed komputerem w domu 8 godzin lub więcej to zwróć na to szczególną uwagę. Pamiętaj, aby dobrać kolorystykę która zgra biurko, krzesło i resztę mieszkania. Jeśli nie wiesz jak to zrobić postaw na neutralne, pasujące do wszystkiego kolory. Poniżej kilka naszych propozycji.

UNI-VIS01

vis Kup Teraz

UNI-EA01

Niewielki fotel do pracy Kup Teraz

AL01

krzesło biurowe AL01 Kup Teraz

UNI-BR02

czerwony BR Kup Teraz

Nie przeszkadzać, tu się pracuje

Skoro masz już przy czym pracować i na czym siedzieć przyszedł czas na omówienie efektywności, a właściwie jak ją maksymalnie zwiększyć. Wygodne biurko i krzesło na pewno już trochę pomoże.Dlaczego warto? Część ludzi traktuje ten czas jak wolne od pracy i obowiązków. Według nas, trzeba znaleźć trochę równowagi w tym wszystkim. Czas na odpoczynek i słodkie leniuchowanie, ale i miejsce na pracę. Kiedy wszystko trochę się uspokoi ludzie będą chcieli nadrobić zaległości zarówno te zakupowe jak i towarzyskie. Warto być wtedy gotowym np. ze swoją dopracowaną ofertą. Oczywiście jest to ogólny przekaz.

dzieci w biurze

Zweryfikuj zagrożenie.

Najlepiej określić sobie, zanim podejmiemy prace, co może nas rozpraszać podczas pracy zdalnej. Jak zacząć eliminować te czynniki?

Dzieci mogą skutecznie przejmować całą Twoją uwagę podczas pracy. Idealną sytuacją jest kiedy możesz zamknąć się w innym pokoju, a obowiązki nad dziećmi przejmie partner. Jeśli oboje musicie pracować może warto to robić na zmianę? Dzieci bywają głośne, nie martw się jednak kiedy ktoś usłyszy je np. przez telefon. To specyficzna sytuacja, którą większość z nas rozumie. Ze starszymi warto rozmawiać i starać się tłumaczyć dostosowując oczywiście komunikat do wieku dziecka. Rozmawiaj nie tylko z dziećmi, ale i wszystkimi domownikami. Będzie wam wszystkim łatwiej.

Zaburzony rytm pracy codziennymi czynnościami Twojego domu.

Czas na obiad i zostajesz przegoniony ze stołu w jadalni? Ten problem już rozwiązałeś po przez zamówienie swojego miejsca pracy. Dobrym pomysłem może okazać się odseparowanie od otoczenia dzięki muzyce do pracy przy komputerze. Możemy polecić w tym miejscu nasz wpis.

 

Wpływ muzyki na pracę

Jest jeszcze kilka mniejszych zagrożeń, z którymi na pewno sobie poradzisz. Zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzu. Nie zapomnij o metodzie radzenia sobie z tymi przeciwnościami.

12 thoughts on “Praca zdalna. Jak zacząć szybko i efektywnie”

  1. Artykuł świetny. Tylko najgorzej u mnie z motywacją i samodyscyplina. Nawet takie cudne biureczko nie pomoże…

  2. Ależ świetne biurka. Normalnie z chęcią bym sobie jakieś sprawiła, ale przyznam szczerze, że jestem – póki co – zadowolona z tego, które mam. I powiem szczerze, że miałabym problem wybrać któreś z tych proponowanych przez Ciebie, bowiem wszystkie mi się niezwykle podobają.

  3. Przydatny artykuł 🙂 u mnie niestety biurka są w przejściu między kuchnią a salonem wiec żeby w ciszy popracować to muszę wszystkich wygonić albo sama uciekać do sypialni 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Odbierz 5% rabatu na wszystko!

❤️ otrzymaj kod rabatowy już na pierwsze zakupy!

❤️ informacje o najnowszych promocjach, nowościach produktowych.

❤️ praktyczne wskazówki dotyczące poprawy efektywności Twojego biura.

❤️ zniżki na nasze produkty.

❤️ triki do zastosowania we wnętrzach.

❤️ aranżacje i inspirację warte Twojej uwagi.

I duuuużo więcej …

Zapisz się do newslettera

Przez podanie adresu e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną jak również zgodę na wykorzystywanie urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego.