Muzyka w Biurze do Skupienia i Koncentracji

muzyka do biura

Jeden z klasyków powiedział kiedyś: o gustach się nie dyskutuje. Ilu ludzi, tyle samo jest sposobów na podniesienie poziomu koncentracji i skupienia podczas  pracy w biurze. Jednym z nich jest na pewno słuchanie muzyki w czasie wypełniania obowiązków.

Stymuluj ucho, zwiększ koncentrację!

Zdaniem Alfreda Tomatisa, specjalisty od chorób uszu: „ucho nie jest stworzone wyłącznie do słuchania. Ucho stworzone jest do pobudzania mózgu i ciała”. Oznacza to, że poprzez odbieranie sygnałów dźwiękowych w tym także muzyki, możemy niemal dowolnie stymulować nasz umysł.

Wypowiedź ta dość jasno pokazuje, że możemy wykorzystać muzykę jako czynnik podnoszący poziom skupienia. Dowodem na to są badania przeprowadzone w drugiej połowie ubiegłego stulecia. Według nich, słuchanie muzyki wspomaga kreatywność oraz percepcję słuchową.

Nie da się ukryć, że gdy oba z tych aspektów będą dobrze rozwinięte nawet najtrudniejsze zadanie, stanie się o wiele łatwiejsze w realizacji.

man-in-white-dress-shirt-sitting-on-black-rolling-chair-840996

A może Mozart?

W tym miejscu warto poruszyć jedną kwestię. Te same badania wskazują, że stan koncentracji najłatwiej osiągnąć przy muzyce o dość wolnym tempie (ok. 60 BPM) i  dużych częstotliwościach. Niemal idealnie wpisuje się w te kryteria muzyka klasyczna. Istnieje nawet pogląd zwany „efektem Mozarta”, według którego słuchanie muzyki austriackiego geniusza, wpływa na podwyższenie poziomu inteligencji.

Nie musisz się ograniczać!

Tutaj dochodzimy jednak do poruszonej już kwestii gustu. Naszym zdaniem nie warto się ograniczać tylko do jednego rodzaju muzyki. Jeśli czujesz, że żmudne wypełnianie dokumentów wyjdzie Ci lepiej przy dźwiękach „Welcome to the Jungle”, nie ograniczaj się! (No, może tylko jeśli chodzi o poziom głośności) . Wiadomo, że ulubiona muzyka zwiększa również poziom endorfin, co przekłada się na poprawę nastroju. Oczywistym jest więc, że z lepszym nastawieniem wzrasta także nasza chęć do pracy, czyli również koncentracja . Wato pamiętać, że każdy z nas funkcjonuje inaczej. Tym samym, na wzrost skupienia, wpływać mogą naprawdę przeróżne bodźce.  Ważne jest, by muzyka realnie podnosiła poziom koncentracji. W innym przypadku będziemy tylko się rozpraszać. Wtedy na pewno praca będzie szła jak po grudzie.

 

Oto nasze propozycje

Jeśli jednak nie masz pomysłu na to co może się znaleźć w głośnikach podczas żmudnej pracy w biurze, poniżej prezentujemy nasze muzyczne propozycje. Znajdziesz tu prawdziwy przekrój gatunków. Od spokojnych motywów pianina, aż po relaksujący chillout lub oldschoolowe hiphopowe bity. Mamy nadzieję, że w którejś z nich uda się znaleźć tą najodpowiedniejszą dla Ciebie.

 

 

Poznaj najlepszą playlistę do pracy w biurze słuchawki

Co Ci w duszy gra?

Jaką muzykę wybierasz jako soundtrack do codziennej pracy w biurze? Daj nam znać w komentarzu. Chętnie zainspirujemy się Twoimi ciekawymi pomysłami.

7 thoughts on “Muzyka w Biurze do Skupienia i Koncentracji”

  1. Nie mam ulubionej muzyki, wszystko zależy od nastroju. Jedyne, czego pilnuję to to, żeby do pisania muzyka była instrumentalna – jakiekolwiek słowa płynące do ucha bardzo mnie wtedy rozpraszają. A jeśli będą po polsku, to już w ogóle pozamiatane, bo wtedy śpiewam zamiast pisać 🙂

  2. Fajny artykuł. U mnie muzyka różna, w zależności od nastroju. Podstawowa zasada jest jedna: gdy pracuję po polsku, muzyka musi być anglojęzyczna, a gdy po angielsku, muzyka musi być po polsku. Wybieram też utwory dobrze znane, żeby mnie nie rozmawia rozpraszały nowe brzmienia 😉

  3. Pingback: Praca zdalna. Jak zacząć szybko i efektywnie • LG Meble

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Odbierz 5% rabatu na wszystko!

❤️ otrzymaj kod rabatowy już na pierwsze zakupy!

❤️ informacje o najnowszych promocjach, nowościach produktowych.

❤️ praktyczne wskazówki dotyczące poprawy efektywności Twojego biura.

❤️ zniżki na nasze produkty.

❤️ triki do zastosowania we wnętrzach.

❤️ aranżacje i inspirację warte Twojej uwagi.

I duuuużo więcej …

Zapisz się do newslettera

Przez podanie adresu e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną jak również zgodę na wykorzystywanie urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego.