Jak zadbać o czyste powietrze w biurze? Wybierz swoje rośliny do biura.

Wybór odpowiednich roślin do biura może wpłynąć na wiele aspektów. Rośliny oczyszczają powietrze. Sprawiają, że w pomieszczeniu unosi się mniej kurzu i zarazków. Wpływa to bezpośrednio na nasze samopoczucie i koncentrację. Praca może sprawiać nam więcej radości. Oczywiście istnieje również aspekt wizualny. Ciekawe, dopasowane doniczki i kolory kwiatów pasujące do wnętrza uatrakcyjnią je w oczach klientów i pracowników. Zobacz naszą listę 10 roślin idealnych do biura. Wybierz te, które sprawdzą się u Ciebie.

Bluszcz

Roślina łatwa w uprawie. Idealna do pomieszczeń socjalnych i łazienek. Wieloletnia winorośl. Badania wykazały, że bluszcz może również pomóc w zwalczaniu pleśni.

Sansewieria Futura

Inaczej wężownica lub język teściowej 🙂 Prosta w pielęgnacji. Jeśli nie jesteś zaawansowany w kwestii uprawy roślin to możesz spróbować właśnie z nią. Nie jest wrażliwa na brak wody i światła. Wzrasta powoli. Doskonale oczyszcza powietrze z toksyn. Pasuję do nowoczesnych wnętrz.

Zielistka sternberga

Kolejna roślina dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z roślinami doniczkowymi. Walczy z toksynami, w tym z tlenkiem węgla i ksylenem, rozpuszczalnikiem stosowanym w przemyśle drukarskim i gumowym.

Chryzantema

Rozjaśnij swoją kuchnię w biurze chryzantemą. Dzięki wielu kolorom i rodzajom idealnie dopasujesz ją do wnętrza. Te ładne kwiaty pomagają odfiltrować wiele toksyn, w tym amoniak i benzen, który często znajduje się w tworzywach sztucznych, detergentach i kleju. Ta roślina uwielbia światło słoneczne, więc umieść ją w pobliżu nasłonecznionego okna.

Aloes

Roślina aloesu to piękny dodatek na parapet. Uwielbia słoneczne miejsca. Będzie oczyszczał powietrze z formaldehydu i benzenu, które znajdują się w lakierach, wykończeniach podłóg i detergentach.

Trichloroetylen i ksylen należą do zanieczyszczeń zwalczanych przez tę wolno rosnącą roślinę. Liście mają jaskrawoczerwone wykończenia, które mogą idealnie wpasować się we wnętrze Twojego biura.

Figowiec Sprężysty

Wytrzymały i łatwy w utrzymaniu. Rośnie dobrze przy niskim poziomie światła. Jest jedną z popularniejszych roślin. Zawdzięcza to swojemu efektownemu wyglądowi. Naturalny nawilżacz i jedna z lepszych roślin do oczyszczania powietrza. Idealna do rozjaśnienia biura. Warto wiedzieć, że jest toksyczna dla psów i kotów.

Palma Kentia

Piękna palma, która nie tylko oczyści powietrze ale i wygląda efektownie. Sprawdzi się w eleganckich i stylowych pomieszczeniach typu recepcja. Palma Kentia preferuje jasne światło, ale toleruje też cień. Jeśli nie ma wystarczającej ilości wody, zauważysz, że końcówki liści stają się brązowe.

Epipremnum złociste

Jest idealna do utrzymywania czystości powietrza w Twoim biurze. Rośnie dobrze w większości warunków oświetleniowych co czyni ją rośliną, którą warto rozważyć jeśli nie chcesz poświęcać jej dużej ilości czasu. Preferuje jaśniejsze miejsca. Uwielbia  wilgoć. Podlewaj ją co zawsze, gdy gleba jest sucha.

Idealna do dodania koloru do Twojego biura. Flamingo Lily to świetna roślina oczyszczająca powietrze. Idealna dla początkujących. Trzymaj ją w pobliżu jasnych miejsc, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Aby dobrze się rozwijała, podlewaj ją raz lub dwa razy w tygodniu. Szczególnie dobrze sprawdza się również w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka czy kuchnia.

Koniecznie zadbaj o rośliny w swoim biurze. Poczujesz się zdecydowane lepiej. Codzienne obowiązki staną się prostsze. Napisz nam w komentarzu jakich Ty roślin używasz u siebie. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Odbierz 5% rabatu na wszystko!

❤️ otrzymaj kod rabatowy już na pierwsze zakupy!

❤️ informacje o najnowszych promocjach, nowościach produktowych.

❤️ praktyczne wskazówki dotyczące poprawy efektywności Twojego biura.

❤️ zniżki na nasze produkty.

❤️ triki do zastosowania we wnętrzach.

❤️ aranżacje i inspirację warte Twojej uwagi.

I duuuużo więcej …

Zapisz się do newslettera

Przez podanie adresu e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną jak również zgodę na wykorzystywanie urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego.