Chcesz kupić nowe meble, ale nie wiesz jak pozbyć się starych? Podpowiadamy!

Meble do biura VAB06L

Niewątpliwie jest kilka sposobów i miejsc w internecie, w których można pozbyć się nie tylko niechcianych mebli, ale i innych rzeczy. Pokażemy Ci miejsca, w których my sprzedawaliśmy lub aktualnie prowadzimy sprzedaż. Opowiemy o plusach i minusach danego rozwiązania. Oczywiście czekamy na wasze sugestie w komentarzach 🙂 Zaczynamy.

Pierwszą platformą, którą chcielibyśmy omówić jest Facebook. Jako firma masz trochę więcej możliwości sprzedażowych. Jednak jeśli nie masz firmowej strony i przede wszystkim budżetu na reklamę to i tak jest to rozwiązanie godne polecenia. Wyróżniliśmy dwa miejsca, w których można sprzedawać na FB zupełnie za darmo.

Marketplace

To wewnętrzna platforma sprzedażowa facebooka. O tyle skuteczniejsza od klasycznych, bo korzystająca z danych zbieranych przez FB o użytkownikach i ich preferencjach zakupowych. Tak jak facebook nie wyświetla Ci wszystkiego na tablicy, tak samo w marketplace pokazuje produkty, które uważa za przydatne dla Ciebie. Nie musisz odświeżać swoich ogłoszeń ponieważ pokażą się tak czy inaczej osobom, które z największym prawdopodobieństwem klikną w Twoje ogłoszenie. Według nas pomysł jeszcze będzie się rozwijał i ewoluował, więc to co czytasz może być w pewnym momencie nieaktualne lub zmienione 🙂

Grupy sprzedażowe

Najczęściej lokalne miejsce gdzie z pewnością ktoś kupi Twoje niechciane już meble. Tu ogłoszenia najbardziej klikane, komentowane i oglądane przez użytkowników, są najczęściej wyświetlane innym. Dodając dane ogłoszenie na grupę masz możliwość umieszczenia go również w innych miejscach. Na innych grupach i w Marketplace pojawi się automatycznie po zaznaczeniu konkretnych grup.

W tym miejscu zapraszamy Cię oczywiście do naszej, „raczkującej” póki co grupy. Możesz pokazać swoje produkty innym użytkownikom, ale i sprawdzać co my będziemy tam oferować. Specjalne ceny i specjalne produkty, których nie znajdziesz w standardowej ofercie LG Meble.

Sprawdzam Grupę!

Facebook jest doskonałym miejscem do sprzedaży. Minusem jest tylko i wyłącznie to, że przeciętnemu klientowi nie kojarzy się z nią właśnie. Człowiek wchodzi bardziej z myślą, że zobaczy co u znajomych itp. Same zakupy są bardzo często spontaniczne 🙂

Duże platformy sprzedażowe przełamują ten minus stawiany przez faceebooka. Tu ludzie wchodzą (najczęściej) już z jakimś planem zakupowym. Może, czasami też z potrzeby serca, ale przynajmniej, finalnie z zamiarem zakupu 🙂 Minusem, przynajmniej przy ogłoszeniach darmowych, jest brak targetowania i duża konkurencja, która zepchnie Twoje ogłoszenie w otchłań internetu. Kilka przykładów platform, które wg mnie mają swoje zalety. Jakie?

Czytaj dalej…

allegro.pl

Serwis oferujący swoim użytkownikom wystawianie przedmiotów za darmo. Nowe możliwości logowania przez facebooka lub konto google. Poprawiony system wstawiania ogłoszeń, dzięki któremu dużo prościej i szybciej wystawisz swoje przedmioty. Jedna dobrze napisana aukcja może być w danej kategorii wyżej niż 2000 innych aukcji np. kont firmowych. Allegro pokazuje swoje aukcje również na facebooku w formie reklamy i w google w wynikach wyszukiwania, dlatego warto zadbać o jakość swojej aukcji i dobrze dobrany tytuł. Dużym plusem allegro jest bezpieczeństwo transakcji. Bezpieczeństwo nie tylko kupujących, ale i sprzedających. Minusem jest na pewno duża konkurencja ogłoszeń w danych kategoriach.

gdzie sprzedać swoje stare meble

Zapytacie co z prowizją?

Większość osób uważa że duża…
Zapraszam do komentowania – postaram się wyjaśnić dlaczego ja tak nie uważam 🙂

sprzedajemy.pl

Serwis, który oferuje swoim użytkownikom wystawianie darmowych ogłoszeń. Widoczność ogłoszenia, poza płatnymi wyróżnieniami, zależy od czasu w jakim zostało wprowadzone. Platforma oferuje jedno darmowe odświeżenie ogłoszenia co 14 dni. Obydwie platformy są również dobrze wy pozycjonowane w google, więc jest duże prawdopodobieństwo, że na zapytanie o konkretnie wystawiony przez Ciebie przedmiot aukcja lub ogłoszenie wyświetli się w google. Minusem jest ilość dodawanych ogłoszeń, która sprawia, że jeśli po 2-3 dniach nie sprzedasz swojego przedmiotu to możesz sprzedać go dopiero po ponownym odświeżeniu oferty.

 

sprzedajemy stare meble

Dlaczego warto wystawić się tu i tu?

Zauważyłem, że pewne kategorie produktów lepiej „rotują” na allegro, a inne na sprzedajemy. Wstawiaj ogłoszenia na obie platformy, a z pewnością nie pożałujesz.

Skupy mebli

Skup mebli używanych jest dobrym rozwiązaniem jeśli zależy Ci na czasie, bo już za chwilę przyjadą nowe meble z LGmeble.pl. Jest to rozwiązanie które da na pewno niewielki zarobek, jednak znacznie oszczędzi czas i być może nerwy 🙂 Możesz poprosić aby ktoś odebrał stare meble od Ciebie. Przede wszystkim dla osób ceniących wygodę. Minusem jest znaczne zaniżenie wartości sprzedawanych przedmiotów.

Jest wiele miejsc, gdzie możesz sprzedać niepotrzebne przedmioty – każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Najlepiej wykorzystać wszystkie miejsca ogłaszania się, jednak musisz pamiętać, aby ogłoszeń tych pilnować i usunąć jeśli sprzedasz swój przedmiot na danej platformie. Jeśli nie chcesz wydać pieniędzy i sprzedać w miarę szybko to polecamy wystawianie w kolejności podanej przeze mnie. A Ty gdzie lubisz wystawiać swoje niepotrzebne rzeczy? Podziel się z nami i innymi w komentarzu 🙂

6 thoughts on “Chcesz kupić nowe meble, ale nie wiesz jak pozbyć się starych? Podpowiadamy!”

  1. To prawda że Fb jeszcze nie kojarzy się aż tak ze sprzedażą. Ja sama stosunkowo niedawno dowiedziałam się o MarketPlace. Wartościowy wpis – bo zbiera najważniejsze rzeczy 😉

  2. I wszystko prawda. Najlepiej sprzedawać wielokanałowo. Ogłaszanie się w grupach lokalnych na fb według mnie jest bardzo skuteczne. Popieram też portale oferujące rzeczy używane. Najmniej stawiam na allegro. Tam szukam rzeczy nowych i wtedy jest to bardzo skuteczne. 🙂

    1. Właściwie jest teraz coś takiego jak allegro lokalnie i tam pewnie będą kierowani indywidualni sprzedawcy 😉 Mamy konkurencje na allegro z używanymi meblami do biura. Z niezależnych źródeł wiemy, że radzą sobie bardzo dobrze. Jeśli chcesz sprzedać meble ze swojej firmy (biurowe) to polecamy allegro. Jeśli jako indywidualna osoba chcesz się pozbyć kilku mebli to z pewnością grupy na FB okażą się pomocne. Dziękujemy za komentarz i pozdrawiamy 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Odbierz 5% rabatu na wszystko!

❤️ otrzymaj kod rabatowy już na pierwsze zakupy!

❤️ informacje o najnowszych promocjach, nowościach produktowych.

❤️ praktyczne wskazówki dotyczące poprawy efektywności Twojego biura.

❤️ zniżki na nasze produkty.

❤️ triki do zastosowania we wnętrzach.

❤️ aranżacje i inspirację warte Twojej uwagi.

I duuuużo więcej …

Zapisz się do newslettera

Przez podanie adresu e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną jak również zgodę na wykorzystywanie urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego.