7 prostych sposobów na poprawę wyglądu Twojego biura.

7 prostych sposobów na poprawę wyglądu Twojego biura.

Wychodzimy z założenia, że poprawa wyglądu przestrzeni biurowej wpływa pozytywnie na jakość pracy i jej efektywność. Dzisiejsze biuro może zachwycać. Zrobienie zielonej ściany z roślin lub designerskich mebli na zamówienie nie jest problemem, jeśli przeznaczymy na to odpowiednie środki. Czy podobny efekt jesteśmy w stanie osiągnąć w mniejszych biurach, z mniejszym budżetem? Jak dodać do swojego miejsca pracy odrobinę indywidualnego charakteru? Zobacz nasze sposoby na proste i niedrogie metamorfozy.

Lamele

Bardzo ciekawa i modna propozycja. Odpowiednio wpasowane lamele mogą sprawić, że pomieszczenie wyda się bardziej nowoczesne. Pionowy element powiększy je optycznie. Lamele posiadają również właściwości wygłuszające, które mogą być bardzo istotne w miejscu pracy. Elementy w drewnie ocieplą pomieszczenie. Proste w montażu. Satysfakcjonujący efekt można osiągnąć przy niewielkim budżecie.

Sztukaterie

Tu koncepcja jest podobna do lameli. Efekt może zachwycać i nadać wnętrzom charakteru. Z powodzeniem można zastosować zarówno sztukaterię sufitową, jak i ścienną. Doskonałe rozwiązanie do biur w kamienicach. Pomagają utrzymać klimat i sprawiają, że wnętrze jest odbierane jako bardziej prestiżowe.

Rośliny

Rośliny mogą pomóc złagodzić stres, dlatego zdecydowanie powinieneś dodać je do swojego biura. Bez względu na to, jak bardzo kochasz swoją pracę, zawsze będziesz czuł się trochę lepiej w otoczeniu natury. Niewątpliwym plusem jest również fakt, że rośliny oczyszczają powietrze. Może to wpłynąć pozytywnie na koncentrację osób pracujących w biurze. Wybierz takie gatunki, które odświeżą powietrze. Dopasuj doniczki i ich kolory do wnętrza. Podkreślisz dzięki temu jego charakter.

Obrazy i zdjęcia

Dzięki obrazom i zdjęciom w łatwy sposób możemy powiązać naszą markę z wystrojem wnętrza. Jak zmieniłoby się Twoje biuro, gdyby na ścianach nie wisiały przypadkowe obrazy? Zastąp je zdjęciami lub obrazami związanymi z branżą i bezpośrednio z Twoją firmą. W ramkach możesz umieścić lustra. Pomoże to optycznie zwiększyć przestrzeń i lepiej rozproszyć światło.

Dodatkowe oświetlenie

Jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawę wyglądu biura jest optymalizacja oświetlenia. Zwiększenie ilości światła optycznie powiększy pomieszczenie. Odpowiednia jego ilość redukuje uczucie zmęczenia. Wpuść naturalne światło w ciągu dnia. Wybierz zasłony, które są lekkie i przewiewne. Samo naturalne światło nie zawsze wystarczy, więc upewnij się, że dodałeś też kilka dodatkowych źródeł światła. Udekoruj swoje biuro dodatkowymi lampami (dużymi, małymi, stojącymi i/lub stołowymi). Zwiększysz dzięki temu poczucie relaksu i komfortu. Piękna lampa może być idealnym elementem charakterystycznym. Dzięki lampom można spiąć razem stylistycznie wszystkie strefy w biurze. Na biurku użyj lampy stołowej, która będzie pasować do lampy stojącej w strefie relaksu. 

Wymiana krzeseł

Jest to element wystroju biura, który jest mocno eksploatowany. Bardzo często zdarza się przegapić moment, w którym należałoby już wymienić krzesła biurowe. Ich zmiana może nie tylko wpłynąć pozytywnie na wygląd biura, ale również poprawić komfort pracy. Zwiększysz tym samym wydajność pracowników. Tu również można dopasować je kolorystycznie zarówno do wnętrza, jak i do kreacji wizualnej Twojej marki.

Dodatkowe miejsce do przechowywania = czystość

Jedną z najczęstszych przyczyn złego wyglądu biura jest bałagan. Robi się on mimo naszej woli, jeśli nie mamy wystarczającej ilości miejsca do przechowywania. Upewnij się, że wszystko ma swoje wyznaczone miejsce. Wyrób też nawyk odkładania każdego przedmiotu na swoje miejsce po użyciu. Posprzątanie zajmie niewiele czasu, a może zdziałać cuda dla Twojego nastroju i produktywności. W końcu, kiedy rano wejdziesz do biura, poczujesz się o wiele bardziej zmotywowany do pracy, jeśli wszystko będzie czyste i uporządkowane. Może warto zastanowić się nad dodatkową szafką, czy kontenerem.

Oczywiście, każdy z tych elementów warto dodatkowo przemyśleć pod kątem chociażby spójności z marką. Sztukaterie mogą nie pasować, gdy nasz brand jest nieco luźniejszy w komunikacji. Warto również postawić na funkcjonalność. Nie przesadzić z ilością światła. Rośliny umieścić tak, aby nie przeszkadzały w codziennej pracy. Wszystko z głową i umiarem 🙂
Jakie są Twoje sposoby na lepszy wygląd biura? Podziel się z nami w komentarzu. My jeszcze kilka mamy, więc pewnie pojawi się jeszcze wpis z tej serii.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Odbierz 5% rabatu na wszystko!

❤️ otrzymaj kod rabatowy już na pierwsze zakupy!

❤️ informacje o najnowszych promocjach, nowościach produktowych.

❤️ praktyczne wskazówki dotyczące poprawy efektywności Twojego biura.

❤️ zniżki na nasze produkty.

❤️ triki do zastosowania we wnętrzach.

❤️ aranżacje i inspirację warte Twojej uwagi.

I duuuużo więcej …

Zapisz się do newslettera

Przez podanie adresu e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną jak również zgodę na wykorzystywanie urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego w rozumieniu art. 172 ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego.